Materace przeciwodleżynowe

 • W swojej ofercie posiadamy najnowocześniejsze, niezawodne i skuteczne zmiennociśnieniowe, dynamiczne materace przeciwodleżynowe produkowane przez firmę ArjoHuntleigh (dawniej Huntleigh Healthcare).

  Zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe


  Materace zmiennociśnieniowe stanowią klasę najskuteczniejszych materaców na rynku. Materace przeciwodleżynowe działają na zasadzie wypełniania na przemian 2 systemów komór powietrznych. Ciągła praca materaca powoduje cykliczną zmianę punków podparcia chorego, co poprawia krążenie krwi dotleniającej i odżywiającej tkankę podskórną. Zapobiega to powstawianiu odleżyn i wspomaga leczenie już istniejących.
   
  Ciśnienie powietrza w komorach napompowanych materaca jest regulowane bezstopniowo w granicach 20 - 86 mmHg, w zależności od typu materaca, wagi i pozycji pacjenta. Ciśnienie w komorach nienapompowanych spada do 0 mmHg, co jest bardzo istotną zaletą oferowanych przez nas materaców, ponieważ zabezpiecza pacjenta przed kumulacją ucisku pod występami kostnymi i chroni przed powstawianiem odleżyn w głębi ciała.
   
  Przeciwodleżynowe materace zmiennociśnieniowe są najbardziej skuteczne. Żadne inne materace, np. wodne, żelowe, lateksowe, gąbkowe, styropianowe czy powietrzne statyczne nie mogą się z nimi równać pod względem skuteczności zapobiegania i wspomagania leczenia odleżyn.
   
  Dzięki użytym materiałom, nasze materace wyróżniają się wysoką trwałością i niezawodnością. Są one przystosowane do długotrwałej pracy w warunkach szpitalnych oraz domu chorego.

   

  Potrzebujesz więcej informacji?

  Więcej wiadomości na temat działania materaców przeciwodleżynowych, doboru odpowiedniego sprzętu dla danego pacjenta, czy też oddziału szpitalnego znajdziecie Państwo w sekcji Biuro Profilaktyki Odleżyn, w której też znajduje się szereg informacji na temat powstawiani odleżyn, profilaktyki i leczenia.
   
  Aby otrzymywać bezpłatnie nasz Biuletyn (cykliczna publikacja na temat odleżyn) a także inne informacje dotyczące problematyki odleżyn, prosimy o rejestrację.

  materace_przeciwodle__ynowe.jpg
  BETABED

  Alpha_Trancell__bez_t__a.jpg

          ALPHABED 

  93.jpg       

  ALPHA TRANCELL DELUXE 

  Auto_Logic_bez_pokrowca.jpg

  AUTO LOGIC 110

   

  98.jpgAUTO LOGIC 200

  nb4_bez_tła_2.jpg
  NIMBUS 4


  nimbus.jpg

  NIMBUS PROFESSIONAL